Yaşam

Tuallerine Eskişehir sokaklarını resmetti

ESKİŞEHİR –Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Karikatür Sinema ve Animasyon Bölümü 2. sınıf öğrencisi Cengiz Ferhat Alioğlu, yaşadığı şehirden ilham alarak, Eskişehir’in en sevdiği mekanlarını kendi gözünden tuvaline aktararak tablolarını sundu. Suret-i Eskisehir adlı sergide yaz aylarında Eskisehir sokaklarında dolaşarak Eskisehirlilere yaptı.

Sergide sulu boya, toz pastel ve karakalem teknikleriyle yapılmış çalışmalar yer alıyor; Anadolu Üniversitesi Yunus Emre yerleşkesi Galeri G’de ziyaret edilebilir.

ESKİŞEHİR’DEN İLHAM ALDIK

Yaz boyunca sokaklarda resim yaparken halkın ilgi ve meraklı bakışlarına hedef olduğunu anlatan Alioğlu, şöyle konuştu: “Her gün yürüdüğüm, gözlemlediğim, sevdiğim bu sokakların bende bıraktığı izler hayatımın önemli bir parçası olacak. öğrenci anıları. Şehrin bana verdiği duygularla, Eskişehir’de okuyor olmaktan çok mutluyum.” Ben de Eskişehir’de iz bırakmak istedim. Bu nedenle çantamı ve malzemelerimi alıp her köşeyi araştırdım. Elbette hatırladığım ve çizmekten keyif aldığım yerler var ama bölümümde öğreneceğim yeni tekniklerle bunlar üzerinde çalışacağım. Onları tekrar yeni bir gözle bakacağım bir yıl için saklıyorum. “Sergiyi görmeye gelen tüm arkadaşlarıma, aileme ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Bu şehirde sanatıyla var olan tüm öğrenci arkadaşlarıma, şehrin onlara verdiği ilhamla eserlerini üretmelerini tavsiye ediyorum.” (DUVAR)

semdinlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu