Dünya

Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı Dünyanın En İyi İşletme Okulları Arasında

Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı Dünyanın En İyi İşletme Okulları Arasında

 

Sabancı Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi, Financial Times’ın (FT) hazırladığı “Dünyanın En İyi Executive MBA Programları” 2023 listesinde ilk 100 işletme okulu arasında yer aldı.

Şu ana kadarki en iyi başarıyı 81’inci sırada elde eden Sabancı Üniversitesi, 8 farklı kategoride Türkiye birincisi oldu.

Sabancı Üniversitesi; Türkiye genelinde mesleki gelişim oranı, ortalama iş deneyimi, mezuniyet sonrası mesleki hedefe ulaşma, danışma kurulundaki kadın üye sayısı, doktora derecesine sahip öğretim üyesi oranı, FT 50’de yayınlanan makale oranı gibi toplam 8 farklı alanda , sürdürülebilirlik alanındaki ESG oranı, mezunlarımızın memnuniyet yüzdesi. içerisinde birinci sırada yer aldı.

Dünya standartlarında sunulan ders içerikleriyle uluslararası eğitim deneyimini Türkiye’de sunmaya devam edeceklerini belirten Dr. Sabancı Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Nihat Kasap , şunları söyledi: “Bu yıl elde ettiğimiz başarıdan oldukça memnunuz. Dünyanın en saygın okulları listesinde farklı alanlarda üstün başarılara imza atarak dünya standartlarında eğitim verdiğimizi tüm akademik ve idari personelimiz ile paylaşırken, en büyük başarının Executive MBA mezunlarımız olduğunu biliyor ve inanıyorum ki onlar Önümüzdeki yıllarda başarılı olacağız.” “Ulusal ve uluslararası birçok başarıyı mezunlarımız ve meslektaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu