Ekonomi

Geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın 30 işyerine zarar verdi

Yangın, işletmeler için kümelenme ile ilgili sorunları da gün ışığına çıkardı. Sarıhamzalı mahallesi Kemal Deniz Geri Dönüşümcüler Sitesi’ndeki bir geri dönüşüm tesisinde elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale ederken, çalışmalara Emniyet Müdürlüğü Sosyal Olay Müdahale Araçları da destek verdi.

Vali Süleyman Elban’ın talebi üzerine Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait helikopter havadan müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çıkan yangında; Elektrik kontağından çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu, alevlerin yayılmasının ardından kolonya imalathanesinin hızlandığını bildirdi.

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ile birlikte yangını söndürme çalışmalarını yakından takip etti. Elban, geri dönüşüm tesisinde alevlerin yayıldığı kolonya tesisindeki uçucu ve alkol tanklarının patlamasının ardından yangının hızla yayıldığını bildirdi. Elban, sevindirici olanın yangında can kaybı olmaması olduğunu söyledi.

Bunun ortasında, Temmuz 2019’da Adana’nın Yeşiloba mahallesindeki Küçük Meta Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 1,5 milyon TL hasara yol açtı. Yangında, geri dönüşümde kullanılan makineler ve içindeki hammadde ile şirkete ait bir kamyon ve halk asansörü tamamen küle döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu